Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Oferty pracy zdalnej są bardzo kuszące. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zmian za przeznaczenie na produkcję tylko paru godzin dziennie. Warunki dają się być blisko idealne. Że coraz częściej ogłasza się, iż są to oszuści wykorzystujący na naiwności drugich typów. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który podszywa się pod firmę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Opinia na prostą a daleko płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to firma posiadająca się sprzedawaniem problemów z różnej dłoni i przynoszeniem pożyczek pod zastaw. Pomoce te powodowane są stuprocentowo przez internet, co wpływa, że firma odznacza się kreatywnością i komponuje się do danych XXI wieku. Że przez rodzaj działalności, jaki pokazuje, marka ta padała ofiarą oszustów, którzy zawijają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami polskimi.
Na stronie na Facebooku Polskiego Lombardu zaprezentował się dziś post, w jakim przestrzegają oni przez kobietami, które zawijają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zadanie to zawiera polegać na pośredniczeniu w sprzedaży przedmiotów na Allegro. Jesteśmy wtedy wystawić produkt na aukcji, zadbać o dobrzy kontakt z klientem, i kiedy transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety wyraża się, że paczki te przenigdy nie zostają wysłane, wbrew tego, że pieniądze wpływają na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX może na ważny etap oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę działanie i trwa, iż będziemy pracować w firmie o odpowiedniej renomie. Obiecują nam pomoc również ofertę samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla wielu osób jest doskonałą zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W samym ogłoszeniu absolutnie nie pada nazwa rzekomej firmy, tylko w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że działa o Polski Lombard. Poza tym, nie piszą nawet na czym naprawdę polegać jest ta rzecz, i całe, czego się dowiadujemy to to, że do własnych zamierzeń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie również powinno budzić pewne wątpliwości. Stanowi toż szczególna oferta pracy, jaka się na nim pojawiła. Oprócz niej, jesteśmy tylko ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, które nie liczą ze sobą wiele wspólnego. Świadomość ta nie podaje te naszego imienia, co powinno posiadać kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po naszej stronie

Jeśli zdamy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o postawienie na sprzedaż przedmiotów na lokalnym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, jednak jesteśmy w nich jedynie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż wchodzą na konto pracodawcy, i my, po nadawaniu im adresu do wysyłki, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Ujawnia się jednak, że klienci nigdy tych tematów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się wielki problem, bo odpowiedzialność za ten zawód jest po naszej stronie. W klubu z ostatnim, że oferujemy na prywatnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma formę ochrony konsumentów, dzięki której nabywcy mogą założyć rozmowę ze sprzedawcą, który nie dotrzymał naszej właściwości umowy. W wypadku, kiedy kwestia nie zostanie rozwiązana, może ona pozostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za wykroczenie na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia przyjdą nas poważne konsekwencję własnych działań. Według kodeksu karnego, w relacji od skali oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na okres z 6 miesięcy do 8 lat. W przypadku mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści podszywający się pod Polski Lombard przekonują się sprytem, gdyż w wypadku, gdy pod aukcją zawiera się ich pracownik, to on poniesie konsekwencje ich żyć. Dlatego toż dopiero my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, gdyż wtedy jednak my sprzedajemy przedmioty, które absolutnie nie trafiają do kupującego.
Jak zabezpieczyć się przed oszustem?

Przede wszystkim, trzeba być niezmiernie ostrożnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Niestety jest to pierwszy przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Od wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy próbują zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod jakimi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, jaka je dała. Poza tym, w ogłoszeniu powinny zostać zaprezentowane swoje cele. Trzeba mieć na ostatnie oferty, w których nie zostały podane fakty także te, w których ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się z obecnego gatunku oszustwami, należy je niezwłocznie zgłosić na policję. Zachowa to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale także konsumentów, którzy będę wymagali wziąć z pomocy oszusta. Im częściej będziemy przedstawiać na policję tego gatunku ogłoszenia, tym mniej będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments