Promocja Deichmann Cedynia

Promocja Deichmann Cedynia

Co wywołuje płaskostopie u dzieci jak tego unikać?

Płaskostopie liczy na wszelkim obniżeniu sklepienia stopy czy właśnie jej obniżeniu. Stopa jaka nie ma płaskostopia nie dotyka całą naszą powierzchnią podłoża. Kości tej stopy tworzą łuk. U stopy jaka stanowi płaskostopie nie tak się nie dzieję.

Promocja Deichmann Tychowo

U tej osoby dochodzi do zaniku łuków stopy, wtedy stopa staje się płaska. Według badań (wyniki statystyk na r. 2017) na płaskostopie przechodzi do 40% ludzi. By zapobiec powstania płaskostopia u dziecka, należy: Zapewnić komfortowe buty zwłaszcza dzieciom stawiającym swoje podstawowe etapy, unikać rozwoju nadwagi – otyłości jest przyczyną płaskostopia ponieważ, nie sprzyja zdrowiu oraz obciąża stopy. Wyróżniane są dwa sposoby płaskostopia – płaskostopie podłużne oraz płaskostopie poprzeczne.

promocja Deichmann

promocja Deichmann

Płaskostopie podłużne, będące produktem zmniejszenia się łuku podłużnego stopy tak, że wszystka podeszwa stopy zaczyna dotykać podłoża. Płaskostopie poprzeczne, spowodowane obniżeniem sklepienia poprzecznego stopy, w którym stopa przygotowuje się wysoka i wydaje swoją elastyczność. Płaskostopie siedzi w dowolnym wieku.

zobacz również Karta podarunkowa Deichmann

U maluchów do jakiś 3-4. roku bycia płaskostopie jest niemal fizjologiczne, i połączony jest z obecnością poduszeczek tłuszczowych, wiotkich więzadeł i spokojnych mięśni. Tym typem płaskostopia u najmłodszych nie powinno się martwić, gdyż znika sam wraz z wzrostem dziecka. Deformacja stopy w roli płaskostopia zmienia ważne momenty jej podparcia. Pojawiają się w tedy obrzęki stóp i dolegliwości bólowe nie tylko stóp, ale te łydek oraz kręgosłupa. Poza tym wpływ na tło w miejscu stopy do ostatniego nieprzystosowanym skutkuje robieniem się na podeszwie stopy bolesnych i trwałych odcisków. Płaskostopie poprzeczne może też doprowadzić do wzroście wtórnych deformacji stóp lub stopy pod postacią palucha koślawego czy w skrajnych przypadkach tzw. palców młotkowatych.

Tak zniekształcona stopa utrudnia dobranie i noszenie obuwia i chodzenie. Stanowi wtedy niezwykle dokuczliwe i wskazane będą buty ortopedyczne dla niemowlęta. Płaskostopie podłużne, zwłaszcza nieleczone także długo trwające, prowadzić może do wzroście stanów zapalnych przeciążonych torebek i więzadeł stopy. Leczenie płaskostopia polega nie tylko na ćwiczeniu mięśni stóp jednak także trzymaniu dobrze wybranych, szerokich i wygodnych butów, stosowaniu specjalnych wkładek ortopedycznych (a tylko po pomocy z lekarzem – nie na domową rękę!) i staraniu o utrzymywanie prawidłowej pozycji ciała.

Promocja Deichmann Tychowo

Do zadań korekcyjnych, które wzmacniają mięśnie stóp, należą: przechodzenie na palcach, piętach i zewnętrznych krawędziach stóp, zwijanie palcami stóp np. chusteczki występującej na ziemi lub chwytanie i podnoszenie palcami stóp małych przedmiotów z ziemi. Czasem ale w przypadku zaawansowanych i pozwalających duże dolegliwości deformacji stóp, uczenia i robienie zachowawcze mogą okazać się nieskuteczne. Konieczny może się okazać to zabieg operacyjny. Chociaż wtedy stanowi korzystne tylko w ostateczności.

Źródło artykułu Co wywołuje płaskostopie u dzieci jak tego unikać?

Promocja Deichmann Tychowo

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *