Pitbull Patryk Vega Mieszkowice

Pitbull Patryk Vega Mieszkowice

Od roku 2005 filmów traktujących o pracy policji wyszło już wiele. Jednak zazwyczaj nie zapomnieliśmy o jakimś z klasyków gatunku, który powstał obecnie w nowym roku. ”PitBull” to filmowy debiut, obecnie bardzo znaczącego i niepowtarzalnego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych problemów i prowadzenia brutalności, Właśnie było też także w obecnej pracy.

Pitbull Patryk Vega Trzebiatów

Dzięki temu filmowi wszyscy zaczęliśmy patrzeć na pracę policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Sektora ds. Zabójstw. Naszą książkę wykonują znacznie dokładnie, sumiennie, potrafią iść w klasie. Ale po godzinach każdy z nich wymaga borykać się z własnymi problemami, które osłabiają im zarabianie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Sektora ds. Zabójstw. Naszą książkę wykonują znacznie dokładnie, sumiennie, potrafią iść w klasie.

Ale po godzinach każdy z nich wymaga borykać się z własnymi problemami, które osłabiają im zarabianie. Gebels (grany przez Andrzeja Grabowskiego) musi walczyć z kobietą, która stara się otrzymać mu oddana do opieki nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w obecnej osobie Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, ale bardzo zależy odpracować jeszcze dwa miesiące, które inny mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z początku niezrozumienia ze części ojca, znajomych, a i w odreagowaniu na lęk związany z pracą popada w coraz toż konkretniejsze kłopoty z narkotykami. Metyl (w jakiego rolę wcielił się Krzysztof Stroiński) istnieje obecnie nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś poprawić nasze życie osobiste. Ostatnim członkiem zespołu jest Despero (Marcin Dorociński), jaki dostaje się w bardzo niewygodnej i skomplikowanej sytuacji, wdaje się on ponieważ w interes z córką poszukiwanego przez zespół przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Trzebiatów

Postacie te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który sumiennie realizuje osobistą pozycję, a poza nią jest człowiekiem bez skazy, idealnym stróżem prawa, jaki z łatwością rozwiązuje każdy temat i przeciwności losu. Bohaterowie wykreowani przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Pomimo tego, że pierwsze chwile mogą dostarczać nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i stawiania sobie pytania: O co tak funkcjonuje w niniejszym obrazie? Akcja już wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki podejście, że jak mocno chcemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Trzebiatów

Odkrywa coraz to różniejsze aspekty pozycji w Sektorze ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim podają się bohaterowie. Jednak czyli ich wizerunek byłby rzeczywiście zdrowy i ważny, gdyby posługiwali się poprawną polszczyzną? Łatwo nie, przekleństwa i wulgaryzmy w niniejszym wypadku nie rażą, aż tak dokładnie i podkreślają charaktery postaci, oraz warunki środowiska w którym działają.

Patryk Vega zdecydował się u młodych aktorów, postawić też na tych banalniejszych i niezwykle lubianych przez polską publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w naszych działalnościach zapisali się fenomenalnie, zresztą po ich sposobie nie ważna było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Znacznie dobro zapisali się w gospodarce policjantów, którzy pogubili się we swym życiu swym również muszą zawierać się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej praktyce reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film jest wadę. Jest nią dźwięk, jaki stał przeprowadzony nie najlepiej, przez co niektórzy mogą osiągać przez ostatnie fakt z pewnym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Trzebiatów

Każde z form nie są czarno białe, pokazują nam się z odległych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który powstaje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często ukazywani są jako kobiety idealne, mieszkające na ochron prawa, przeważnie są bez skazy, są zdrowe życie, kochająca żonę i dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy dobrych ludzi, którzy pracują ciężką pracę, a po niej muszą zawierać się z swymi demonami. Właśnie to wykonało, że film spotkał się z tak dobrym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został nagrodzony przez publiczność, która była obecnie dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, ujawniają się o wiele bardziej znaczące i przyjazne.

Pitbull Patryk Vega Trzebiatów

 

źródło artykułu PitBull

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *