Klimatyzatory postojowe Wałcz

Klimatyzatory postojowe Wałcz

Czym są klimatyzatory postojowe?

Bardzo często obserwujemy jak kierowcy, cierpiąc na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Sposób obecny istnieje niewłaściwy oraz ze względów skutecznych oraz pewnie ekologicznych. Rozwiązaniem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Nowe Warpno

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas podróży jest podstawowym zachowaniem, od którego trudno uciec, to posiadanie spośród niej w trakcie postoju nie istnieje teraz wskazane. Marnujemy paliwo i kończymy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie ważne istnieje toż, że zwiększa on bezpieczeństwo akcji oraz umożliwia, że kierowca oraz ładunek dotrą na pole w pełnie.

czesci allegro allegro

klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa całkowicie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji funkcjonującego podczas jazdy. Na zbytu możemy wystąpić dwa modele klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten główny działa mało na identycznej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego zamierzeniem jest ograniczenie temperatury oraz ograniczenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Kluczowe elementy układu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są zlokalizowane w samej obudowie łączonej z reguły na dachu kabiny pojazdu czyli na bocznej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do pomieszczenia pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, przyjmuje się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta zasilana jest napędem elektrycznym a w razie potrzeb chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie istnieje też zaopatrzone w plan, który przynosi nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może działać automatycznie lub możemy nią prowadzić za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Płoty

Z zmiany postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem wielu nowszym i coś nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w stosunek została wprowadzona woda. Jest ona właśnie schładzana, a ważną wadą tego modelu klimatyzatorów istnieje toż, iż nie zmieniają wilgotności powietrza we tłu pojazdu, a jedynie obniżają istniejącą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego gatunku jest proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa dana w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w którym ciepło z powietrza zostaje użyte do odparowania wody. Sam zbiornik jest tu położony na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora jest wyraźnie silna, bo pewnie on obniżyć temperaturę powietrza istniejącą we tłu pojazdu nawet o sto procent w sądzie do temperatury na zewnątrz. Ale ze względu na zabieg zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie gra w tropikalnym klimacie. Podobnie jak w sukcesie sprężarkowego klimatyzatora, także tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z wykorzystaniem pilota lub sterować nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie wielką zaletą jest mały pobór prądu konieczny do poprawnego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Płoty

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *