Kiedy i gdzie stosuje się folie antywłamaniowe na szyby ?

Kiedy i gdzie stosuje się folie antywłamaniowe na szyby ?

Kiedy i gdzie stosuje się folie antywłamaniowe na szyby ?

Folie antywłamaniowe na szyby to nowoczesny, estetyczny sposób ochrony szklanych powierzchni przed niepożądanymi osobami oraz uszkodzeniami. Są ciekawą propozycją dla wszystkich, którzy chcą zwiększyć bezpieczeństwo swoje, jak i swojego mienia. Czym w takim razie charakteryzują się folie antywłamaniowe na szyby oraz kiedy warto się na nie zdecydować?

Co wyróżnia folie antywłamaniowe na okna?

Folie antywłamaniowe (folia antywłamaniowa P2A) są produktami należącymi do grupy określanej jako folie zabezpieczające. Ich zadaniem jest zapewnienie większej ochrony osób oraz mienia poprzez wzmocnienie szklanych powierzchni, takich jak witryny sklepowe, okna, czy drzwi. Folie antywłamaniowe samoprzylepne wyróżniają się trwałą, transparentną i dobrze przepuszczającą światło powierzchnią. Są także klasyfikowane jako najtrwalsze i najmocniejsze z wszystkich folii zabezpieczających. Ich grubość wynosi 350 μ, dlatego mogą wytrzymać działanie dużo większej siły.

Folie antywłamaniowe na okna to również folie certyfikowane oraz odporne na atak z użyciem ostrego narzędzia. Są zgodne z normą EN 356 (odporność na atak ręczny) oraz EN 12600, która do przypisania klasy wytrzymałości wykorzystuje inną metodę badawczą – uderzenia wahadła. Taka folia antywłamaniowa P2A jest honorowana przez towarzystwa ubezpieczeniowe, co może powodować zmniejszenie kwoty składki ubezpieczeniowej.

Folie antywłamaniowe, tak jak wszystkie folie zabezpieczające posiadają również warstwę filtra UV, zabezpieczającego przed szkodliwymi skutkami oddziaływania promieniowania słonecznego.

Jak działają folie antywłamaniowe na szyby?

Główną i podstawową funkcją, jaką muszą spełnić folie antywłamaniowe z montażem, jest wzmocnienie szyby w taki sposób, aby opóźnić próbę włamania, utrudnić niepożądanej osobie możliwość wtargnięcia do pomieszczenia oraz zniechęcić ją do tego. Warto podkreślić, że folie antywłamaniowe okienne nie tworzą bariery nie do sforsowania. Ich aplikacja na szklanych powierzchniach ma przede wszystkim zabrać intruzowi cenny czas oraz sprawić, aby ewentualna próba włamania wymagała od niego więcej wysiłku.

Jak w takim razie działa naklejona na okno folia P2A Folia antywłamaniowa na szyby wzmacnia szklaną powierzchnię, a gdy dochodzi do ataku ręcznego (np. próby rozbicia kamieniem, cegłą), utrzymuje pęknięte szkło w jednym miejscu. A zatem szyba ulega wprawdzie uszkodzeniu, jednak nie rozpryskuje się na kawałki, a wciąż pozostaje w ramie. Dzięki temu osoba niepożądana nie może od razu wejść do środka. Folie antywłamaniowe poza główną funkcją, spełniają jeszcze jedną – zabezpieczającą, ochronną. Ochraniają nas, czy osoby trzecie przed ryzykiem skaleczenia się ostrym odłamkiem szkła.

Gdzie wykorzystuje się folie antywłamaniowe?

Folie antywłamaniowe na szyby ze względu na swoją skuteczność, wysoką estetykę oraz atrakcyjną cenę znajdują szerokie zastosowanie w wielu rozmaitych miejscach. Mogą zostać zaaplikowane na wszystkich szklanych powierzchniach, takich jak okna, witryny oraz drzwi, dlatego folie zabezpieczające antywłamaniowe wykorzystuje się zarówno na potrzeby firmowe, jak i zawodowe.

Folie antywłamaniowe z montażem znajdziemy przede wszystkim w:

  • Bankach,
  • Lokalach usługowych (głównie salony jubilerskie, złotnicze),
  • Sklepach,
  • Domach,
  • Biurach i siedzibach firm.

Jakie zalety mają folie antywłamaniowe ?

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na folie antywłamaniowe na okna w swoim domu lub miejscu pracy? Jest to rozwiązanie estetyczne, nierzucające się w oczy, ani nie „psujące” wyglądu samej szklanej powierzchni, czy elewacji. Folie antywłamaniowe są transparentne, dlatego prezentują się o wiele lepiej niż montowane w oknach kraty. W niektórych przypadkach mogą zastąpić również rolety zewnętrzne.

Folie antywłamaniowe na szyby, podobnie jak inne folie zabezpieczające, są również dostępne w atrakcyjnych cenach, dlatego będą idealnym rozwiązaniem dla osób, które dopiero co rozpoczynają działalność, chcą zwiększyć swoje bezpieczeństwo, jednak nie dysponują odpowiednio dużym środkami na droższe zabezpieczenia.

To jednak nie koniec zalet, jakich dostarczy nam zaaplikowana folia antywłamaniowa na okna. Przez to, że jest ona transparentna, w żaden sposób nie pogarsza warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu. Mimo jej obecności na szklanej powierzchni, nasze wnętrza wciąż pozostaną jasne, pozwalając na komfortową pracę.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments