Jak założyć własne biuro nieruchomości

Jak założyć własne biuro nieruchomości

mieszkanie Kołobrzeg

Obecnie w naszym kraju sektor nieruchomości kwitnie. Dlatego agencja nieruchomości jest niewątpliwie właściwym i przy drobinie chęci dochodowym pomysłem na własny biznes.

Jak założyć biuro nieruchomości

Znaczącym udogodnieniem jest na pewno to, iż od roku 2014 pośrednik nieruchomości nie musi starać się o otrzymanie licencji zawodowej.

Nim przystąpimy do załatwiania wszelakich formalności powiązanych z zakładaniem działalności, warto wiedzieć czym tak doprawdy biuro nieruchomości się zajmuje.

kredyty Kołobrzeg

kredyty Kołobrzeg

Generalnym ich zadaniem jest pośredniczenie pomiędzy stronami zamierzającymi zakupić, odstąpić lub użyczyć daną nieruchomość. Ponadto pracownicy agencji nieruchomości dla swoich interesantów sprawdzają stan prawny oraz faktyczny nieruchomości, negocjują pomiędzy stronami.

Zobacz też kredyty Kołobrzeg na mieszkanie

Powracając do tematu własnej działalności gospodarczej, pracować w nieruchomościach może praktycznie każdy, wystarczy że posiada zdolność do czynności prawnych. Prowadzenie biura nieruchomości może występować w kliku formach: w formie jednoosobowej, spółki cywilnej, osobowej lub kapitałowej.

Warto dodatkowo wiedzieć, iż taka firma musi być zarejestrowana jeśli chodzi o sprzedaż – nieuniknione będzie też nabycie kasy fiskalnej.

Zobacz również mieszkanie Kołobrzeg

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *