Dlaczego warto wybrać się do Włoch?

Dlaczego warto wybrać się do Włoch?

Dlaczego warto wybrać się do Włoch?

Dziś zastanowimy się nad tym, dlaczego właśnie Półwysep Apeniński, to bardzo dobre miejsce, do spędzenia przynajmniej kilku dni z tegorocznych wakacji.

Po pierwsze: krajobrazy i różnorodność klimatu. W końcu nie bez przyczyny, Włochy uważane są za jeden z najpiękniejszych europejskich krajów. Nic w tym dziwnego. Wszystko dlatego, że kraj na południu Europy, ma tak dużą powierzchnię. Jednego dnia można się więc rozkoszować dobrodziejstwami winnic w regionie Emilia Romania, by w kilka dni później zjeżdżać na nartach w ośrodkach położonych w Dolomitach. Włochy to więc idealny kraj, dla tych, którzy podczas wypoczynku za granicą, cenią sobie różnorodność danego kraju.

Po drugie: kuchnia. Włoch to również kraj, z bardzo różnorodną kuchnią. Coś dla siebie znajdą nawet posiadacze najbardziej wybrednych gustów. Włochy to przecież nie tylko ojczyzna różnego rodzaju makaronów oraz pizzy. Nie zabraknie tam wykwintnych dań z owoców morza, czy wysokiej jakości serów. Miłośnicy wina, również znajdą coś dla siebie, i mowa tu nie tylko o Chianti. Sporym atutem jest też o wiele większa ilość świeżych owoców i warzyw, które zbiera się na włoskich plantacjach niemal przez cały rok. Dla przykładu, w Polsce widok kwitnących na ulicach drzew pomarańczowych, byłby równie egzotyczny, co zaparkowany tam statek UFO. Dla wielu Włochów smak zerwanych prosto z drzewa cytrusów nie jest z kolei niczym dziwnym.

Po trzecie: zabytki. Przez wiele set lat Rzym, jak i całe Włoch, były jednym z najważniejszych ośrodków kulturalno-historycznych w Europie. Mowa tu rzecz jasna nie tylko o okresie, kiedy Cesarstwo Rzymskie znajdowało się u szczytu swej potęgi. Nie bez powodu prawdziwymi perłami renesansu były takie miasta jak na przykład Florencja lub Wenecja. We Włoszech można więc zachwycać się zarówno widokiem Koloseum, jak i podziwiać piękno Kaplicy Sykstyńskiej, czy na pokładzie gondoli odkrywać rozmaite zaułki Wenecji. Można powiedzieć, że ten śródziemnomorski kraj wręcz oddycha dawnymi dziejami.

Po czwarte: ludzie. Polacy są słusznie podziwiani za otwartość i gościnność, lecz jednej rzeczy można Włochom zazdrościć. Do wielu rzeczy podchodzą o wiele spokojnie niż my. Dzięki temu są uśmiechnięci i żyją pełnią życia ciesząc się urokami własnego kraju. Warto więc poznawać lokalnych mieszkańców, by czerpać od nich sekret dolce vita.

Podróżując po Włoszech, warto mieć przy sobie trochę euro, na większe lub mniejsze wydatki wiązane z pamiątkami. Warto przecież sprawić sobie coś, co przypomni o miłych chwilach spędzonych na Półwyspie. Dobrym rozwiązaniem będzie tu skorzystanie z opcji wymiany waluty online dostępnej w Tavex. Wystarczy, że opłacimy przelewem potrzebną kwotę. Kilka dni później, kurier dostarczy pieniądze. Może to zrobić zarówno pod adres zamieszkania, jak i zjawić się z paczką w punkcie odbioru, takim jak na przykład sklep Żabka. Kantor online jest nowoczesnym i wygodnym sposobem na wymianę waluty.

Jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy warto zabrać ze sobą trochę lokalnej gotówki, odwiedź nasz punkt wymiany walut – kantor Katowice Tavex, gdzie nasi doradcy pomogą Ci dobrać odpowiednią ofertę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments