Czy jest miejsce, w którym możemy kupić

Czy jest miejsce, w którym możemy kupić

Coś po okazyjnej cenie i równocześnie sprzedać niepotrzebną nam rzecz, zarabiając na tym? Oczywiście, że tak. Takimi miejscami są oczywiście lombardy, które warto odwiedzać. Lombardy to można powiedzieć niezwykłe miejsca, które dają różne możliwości. Jeśli tylko ktoś zna się na używanych przedmiotach, to będzie się tam czuć jak ryba w wodzie. Co jest jednak takiego tak naprawdę w tych lombardach, że warto do nich zaglądać?

Handel jest z definicji swego rodzaju sposobem na zarobek, polegającym na kupowaniu taniej, a sprzedawaniu drożej. Kupujesz coś tanio w miejscu niezbyt popularnym, a sprzedajesz jak największej ilości osób. To jeden ze sposobów na to, jak zarabiać na sprzedawaniu. Z rozwojem społeczeństwa i gospodarki zaczęło rosnąć znaczenie jednego z działów gospodarki, którym są usługi. Pośrednictwo jest coraz bardziej popularne i opłacalne. Hurtownie i sklepy, które odwiedzamy, robiąc codzienne zakupy, działają na zasadzie pośrednictwa. Są jednym z przystanków produktu od producenta do konsumenta. W tej samej dziedzinie działa również allegro czy eBay. Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ, warto wiedzieć, dlaczego istnieje takie miejsce jak lombard, jeśli mamy zamiar się do niego wybrać. Lombard działa na zasadzie dodatkowego „przystanku” pośrednictwa oraz swego rodzaju deski ratunku.

Mając niepotrzebnej rzeczy, możesz sprzedać ją przez internet lub sprzedać w lombardzie. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że sprzedaż ten przedmiot w czasie kilku chwil. Z kolei, jeśli jesteś w sytuacji nagłej potrzeby i koniecznie potrzebujesz gotówki, to lombard może być dla ciebie odpowiednim miejscem. W bardzo szybki sposób możesz „zastawić” wybrany przedmiot i otrzymać pieniądze, a co najważniejsze potem go odzyskać, jeśli jest to coś ważnego.

Tak więc, jak obchodzić się z lombardami? Czego się spodziewać, jak nie dać się oszukać? Zacznijmy od pewnej bardzo istotnej rzeczy. Przedmiot stojący na półce w takim lokalu może pochodzić z kradzieży. Lombard nie powinien sprzedawać rzeczy pochodzących z przestępstwa, jednak rzeczywistość pokazuje co innego. Częste są przypadki, że kupujemy przedmiot, a potem odwiedza nas policja, bo okazuję się, że wieża stereo należy do uprzejmego pana z drugiego końca kraju. Tak więc dopytujmy, skąd przedmiot pochodzi i zwracajmy uwagę na jego wartość. Zakup złotego naszyjnika jest raczej ryzykowny, jeśli sprzedawca nie może nam udowodnić nam jego pochodzenia, co innego lampa stojąca. Po pierwsze łatwiej ukraść coś, co się mieści w kieszeni niż przedmiot, który ma ponad metr wysokości. Po drugie — wartość. Lampa maksymalnie kosztuje kilkaset złotych, z kolei cena naszyjnika może sięgać kilku tysięcy.

Na internetowych portalach handlowych pokroju allegro, możemy filtrować przedmioty ze względu na ich cenę czy wiele innych kryteriów. Możemy wybrać czy szukamy przedmiotów nowych, czy używanych. No właśnie, stan produktu. Używane, nie koniecznie znaczy spełniające swoje zadanie, działające. Bardzo łatwo jest, kupując produkt, dać się złapać na to, że jest on niedziałający poprawnie, lub niedziałający wcale. Pamiętajmy o tym, by w miarę możliwości sprawdzać, czy to, co kupujemy, jest sprawne. Uważajmy też, co kupujemy. Kupno drogich rzeczy, elektroniki czy elektronarzędzi w lombardzie może nie być dobrym pomysłem. Łatwo ukryć usterkę takich urządzeń więc warto dołożyć trochę pieniędzy i kupić je z zaufanego źródła.

Kluczowe również jest jakiekolwiek rozeznanie w sprawie. Lombard nie jest odpowiednim miejscem, do którego przychodzimy i pytamy się co wybrać jako pierwszy telefon czy jaka firma produkuje najlepsze aparaty. Sprzedawca w lombardzie ma za zadanie sprzedać jak najwięcej i jak najdrożej. Tak więc widząc, że kompletnie nie mamy pojęcia na temat, poprowadzi nas tak, byśmy wybrali akurat coś z jego asortymentu. Tak więc warto zainteresować się tym, co chcemy nabyć, by nie dać się złapać i nie przepłacić. Działa to również w drugą stronę. Uważajmy, ponieważ ze względu na lenistwo możemy stracić na sprzedaży. Bardzo możliwe, że jeśli wykażemy brak znajomości tematu, dostaniemy propozycje dużo niższą i zarobimy na danym przedmiocie znacznie mniej niż gdybyśmy się potargowali lub udali do innego miejsca.

Świat handlowców jest miejscem, które boleśnie karze tych, którzy zbyt pochopnie podejmują decyzję, lub są zbyt leniwi, by poszukać lepszej okazji. Bardzo ważne jest, by być czujnym przy zawieraniu każdej umowy, nie tylko w lombardzie, a umową jest praktycznie każda czynność. Czy taka słowna, gdy obiecujemy, czy prawna, którą jest nawet paragon. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że paragon jest dowodem zawarcie umowy. Tak więc przysługują nam pewne prawa, jednak nie obowiązują one w lombardach, nie możemy zwrócić produktu, co jest niezwykle istotne i należy o tym pamiętać.

Jednak znaczenie lombardów maleje w dzisiejszych czasach. W dobie internetu znacznie łatwiej jest sprzedać coś w jednym z wielu serwisów aukcyjnych czy kupić taniej bezpośrednio od producenta.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *