Czy i kiedy warto odwiedzić lombard?

Czy i kiedy warto odwiedzić lombard?

Często stawiani jesteśmy w sytuacji, że nagle potrzebujemy gotówki. Dodatkowo bywamy w takiej sytuacji, że kredytu w banku nam nie udzielą, a na parabanki nas nie stać ze względu na wysokie koszty pożyczki. Co robić w takiej sytuacji? Ostatnią deską ratunku w takim wypadku stają się lombardy. Czy warto zgłosić się do takiej placówki? Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego warto iść po pożyczkę do lombardu i na co warto zwrócić uwagę w momencie, kiedy na ten ruch się zdecydujemy.

Wielu z nas lombard kojarzy się z ludźmi z marginesu, którzy idą wyrzucić swoje wszystkie rzeczy, aby mieć na przetrwanie lub z takimi, którzy próbują „upłynnić”  skradziony towar. Upłynniają oni telewizory, telefony, łańcuszki z komunii. Wszystko, czego da się szybko pozbyć. Są to bardzo często ciężkie sytuacje w życiu, kiedy nie mamy za co zrobić podstawowych zakupów. Wtedy rozglądamy się po domu i wynosimy, co się da. Czasami próbujemy sprzedać dany przedmiot na aukcji internetowej, ale trzeba sporo czekać na jej zakończenie, ludzie negocjują cenę, a często zdarza się tak, że przedmiot nie zostaje w ogóle sprzedany. Potrzebujemy pieniędzy na przysłowiowe jutro. Co wtedy? Rozwiązaniem jest lombard. Jest ich sporo wokół nas, wystarczy się rozejrzeć. Najwięcej z nich sygnowane jest logiem www.polskilombard.pl. Jest to sieć lombardów, która działa legalnie i spełnia wszystkie wymagania ustawy antylichwiarskiej. Zrzesza ona pod sobą małe lombardy, które widzieliście na swoich osiedlach od dawna. Wszystko po to, aby zastosować się do nowych przepisów i zapewnić im przetrwanie.

Z usług lombardów korzysta coraz więcej osób. Dlaczego? Pieniądze dostaniemy zawsze i od ręki bez zbędnych formalności. Dzieje się tak, bo w zamian zastawiamy przedmiot. Podpisujemy umowę zastawu. Po jej upływie albo wykupujemy przedmiot, albo lombard ma prawo sprzedaży tego osobie trzeciej. Lombardy funkcjonują w taki sposób, że ułatwiają uzyskanie gotówki w ciężkiej chwili. Ale w tego typu placówkach nie tylko możemy skorzystać z pożyczki. Możemy kupić tam jakiś przedmiot w atrakcyjnej cenie. Mamy pewność, że sprzęt, który kupujemy jest w dobrym stanie, a jego działanie zostało sprawdzone przed podpisaniem umowy zastawu.

Obecnie na rynku najlepszą i najbardziej zaufaną siecią lombardów jest Polski Lombard, o którym wspominałem wcześniej w tym artykule. Sieć jest również dobrze wypromowana. Posiada stronę internetową ze sklepem, gdzie można zakuć zastawione przedmioty. Strona ta pozwala nam na szybkie zlokalizowanie placówki w okolicy, w której mieszkamy.

Po wprowadzeniu ustawy antylichwiarskiej, która wymusza na lombardach posiadanie kapitału zakładowego 200 tysięcy złotych oraz posiadanie statusu spółki akcyjnej, bądź spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Polski Lombard jako pierwszy zastosował się do nowych przepisów, co sprawia, że jest legalną, wiarygodną spółką. Jest dobrym miejscem do powierzenia naszych własności. Spółka posiada wiele małych placówek na terenie całego kraju. Dzieje się tak, gdyż wciela stare małe lombardy pod swoje skrzydła pozwalając im kontynuować działalność pod nową marką, jednocześnie adaptując je do nowych przepisów.

W lombardzie otrzymamy lepszą ofertę pożyczki niż da nam nie jedna firma udzielająca pożyczek i chwilówek. Dodatkowo możemy potem nasz sprzęt wykupić. Wszystko określa umowa, którą podpisujemy. Tak więc wszystko dzieje się szybko bez zbędnych formalności. Tak naprawdę wystarczy tylko dowód osobisty. Poza tym możemy lombard potraktować jako sklep, w którym kupimy coś tanio. Wynika z tego, że warto korzystać z usług lombardów czy to jako pożyczkobiorca, czy to jako poszukiwać taniego sprzętu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *