Agencja pracy Myślibórz zadzwoń 578 503 403

Agencja pracy Myślibórz zadzwoń 578 503 403

agencja pracy

Ludzie z Ukrainy zajmują doskonałe miejsce spośród wszystkich cudzoziemców, które zamierzają podejmować pracę w Polsce. Z każdym rokiem ich liczba w Polsce rośnie, proporcjonalnie do żądania. Wcześniej Ukraińców częściej zatrudniano w gospodarstwie, a z latami przybywa ich liczba we wszelkich obszarach rynkowych, przez ostatnie szczególnie dużo pracodawców zderzają się z jednym pytaniem – jak dobrze zatrudnić Ukraińca w Polsce?

Agencja pracy Gryfice zadzwoń 578 503 403

zamów kuriera Expres poczta

Podstawy do zatrudnienia obcokrajowca
Ukrainiec, żeby trwać i iść w Polsce, musi liczyć albo ważne danie na pobyt, albo ważną wizę. Istnieje 23 rodzaje wiz, tylko 3 z nich nie dają podstawy dla wykonywania czynności (pod numerami: 01, 20, 21).

Jeżeli gość nie ma wizy, to potem on może ją zacząć na bazie rodzaju wizy №05 (na bazie poinformowania o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) albo №06 (na bazie poinformowania o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi).

Dzięki prawu od 2018 roku zatrudniać obywateli Ukrainy można według uproszczonej metodzie (na bazie poinformowania o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcowi) na 180 dni w czasie jednego roku. Uproszczenie liczy na tym, że pracodawca nie powinien dołączać do oświadczenia dokumenty, które potwierdzają brak możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych (test rynku pracy).

W oświadczeniu obowiązkowo uważają być zaznaczone paszportowe dane człowieka, stanowisko pracy, stanowisko, zarobki.

Dokumenty dla otwarcia wizy przez turystę
W współzależności z tego, czy wykorzystał cudzoziemiec 180 dni pracy, bądź nie pracodawca może zarobić dla przyszłego pracownika dwa inne dokumenty:

Jeżeli gość nie odpracował w Polsce 180 dni w układu roku – oświadczenie
Można schować w powiatowym Urzędzie Pracy czy przez Internet (www.praca.gov.pl). Otrzymany rezultat będzie zarejestrowany w czasie tygodnia. Oprócz oświadczenia niezbędnymi dokumentami są:

oświadczenie o niekaralności pracodawcy;
potwierdzenie przelewu opłaty 30 zł;
dokument tożsamości osoby zakładającej kampania ekonomiczną bądź umowę spółki;
kopię wszystkich wypełnionych stron ważnego dokumentu podróży cudzoziemca – paszporta.
Jeżeli cudzoziemiec odpracował w Polsce 180 dni w układu roku – pozwolenie na rzecz typu A
Wniosek trzeba zwrócić w Tytule Wojewódzkim dla wyrobienia rocznej wizy. Wyrobienia tego tekstu jest dłużej – minimalnie parę miesięcy.

Otrzymał oświadczenie, co dużo?
Po otrzymaniu oświadczenia lub prawa w urzędzie pracodawca ma przekazać jego do człowieka, żeby ten mógł zacząć wizę na bazie złożonych materiałów do konsulatu. Agencja pracy Gryfice zadzwoń 578 503 403

Kiedy człowiek otworzył wizę i dotarłem na pole wykonywania pracy – przed rozpoczęciem działalności trzeba podpisać umowę z cudzoziemcem (zlecenia czy deklaracja o pracy). Powiatowy Urząd Pracy ma być poinformowany o podjęciu działalności w dniu jej rozpoczęcia. Agencja pracy Gryfice zadzwoń 578 503 403

Kiedy w sukcesie polskich pracowników, pracodawca powinien zgłosić obcokrajowca do ZUS w czasie jednego tygodnia. Także o nie zapomnieć odprowadzać składki i podatek dochodowy. Człowiek ma robić dodatkowe działalności – założyć konto w banku, zameldować, wyrobić sobie PESEL. Agencja pracy Gryfice zadzwoń 578 503 403

zobacz również Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments